Hei igjen – og hjertelig takk for oss – enda en gang! Vi trivdes særdeles godt på Yamasol; har absolutt ingenting å klage på – bare så særdeles godt fornøyd, også med imøtekommenhet og service!
Väldigt nöjda med boendet kändes att ägaren anstränger sig för att gästen ska trivas. Göran o Grus ni är som alltid helt fantastiska. Hälsningar Kurre o Anita
Tack än en gång, Göran o Grus för ett fint boende och som vanligt, mycket fin service. Vi missade Pandemi-året 2021, men det blev iaf 10-e året i år som vi gästat Er. Å vi är alltid lika nöjda. Ha de Gött så ses vi snart igen. Kram Maj-Britt o Rolf Olsson
5 veckor gick alldeles för fort. Rent och fräscht både ute och inne och nära till alla butiker. Ett stort plus är butiken i gatuplanet för morgonens färska bröd.
Tvättmaskin på semestern är bästa lyxen! Tack för ett genomtänkt boende!/småbarnsmamman :)
Hei Vi var veldig fornøyd med vårt opphold på Ronda 72 og med et fantastisk vær.
Fjärde gången i denna fina lägenhet (7e våning) med läge utmed strandpromenaden. Paseo Maritimo Rey de España 27, Fuengirola Köket väl utrustat för den matlagningsintresserade. Tips: jag använder bakplåtspapper för att skydda långpannan (försökte rengöra den till det bättre, lyckades nästan) På återseende :)
Tack för en härlig vecka i den trivsamma lägenheten. Allt var jättebra och vi vill mycket gärna komma tillbaka. Glada och varma hälsningar
Har leid 3 forskjellige leiligheter hos Residencia Semesterbast over noen år, og alle var fin. Denne gangen hadde vi 61 Las Palmeras, flott leilighet som er vell utstyrt. Leiligheten ligger sentralt i Fuengirola, med gangavstand til det meste. Etter min erfaring kan jeg anbefalerResidencia Semesterbast.
Vistelsen blir som alltid trevlig och trygg med Residencia semesterbostäder. Synnerligen välorganiserat och ett snabbt och positivt bemötande vid eventuella synpunkter på boendet.
Hola, vill bara säga att vi är såå nöjda med vårt boende denna gång. Kunde inte vara bättre, takterrassen har vi däremot inte nyttjat ännu men balkonglivet är super. Vi har i flera år hyrt av Mercedes på Neptuno (hon ägde hela övre planet en gång i tiden), vi har också bott i Pueblo Lopez där vi har vänner. Men detta boende återkommer vi gärna till då det är fräscht, lugn gata och nära till havet. Så ha en trevlig helj på er!
Hello, time to go home, yes, 3 weeks passed quickly. We had a great time in here. The apartment was also really nice. See you again!
Kylskapet var deffekt og dere fikset nytt samme dag, Meget bra service
Tack för en bra service vi kommer att boka snart igen hoppas att vi ses mvh Linda Karlsson
Hej! Vi är jättenöjda med lägenheten! Kunde inte varit bättre. Väder, vind och vatten också 😊
La estancia en 16 Yamasol fue magnífica. Me ha sorprendido gratamente el equipamiento del apartamento. Muy completo y cómo. Tranquilo y buenas vistas. Todo estupendo. Gracias por vuestra amabilidad. Volveremos. Un saludo
https://www.facebook.com/residenciafuengirola - on their website they say "The best holiday homes in Fuengirola" - let me tell you this is right. Currently staying in Susana, fantastic 5 star apartment,sun terrace, deckchairs for beach, and every cooking implement under the sun . Grus and Göran have super properties. We are currently on a postponed holiday from 2021. We will be back next September. Thank you both for a fabulous stay. If anyone wants a superb apartment - please book with https://www.residenciaholidayrentals.com/kontakt.html
Perfekt läge och skönt med receptionen öppen dygnet runt. Kunde inte haft en bättre vistelse. Super!
Trevligt och tryggt att kunna ha personlig och fysisk kontakt. Vi uppskattade era restaurangtips.
every every think is ok, the apprt very nice and near to beach, you need to add hair dryer
Mycket härlig lägenhet med bra läge - Göran och Grus gav bra service. Det enda som hade kunnat vara bättre är någon typ av kodlås alt. fler uppsättningar av nycklarna då vi var fyra vuxna med ibland fyra olika planer för dagen. Generellt sett rekommenderar vi Residencia och 65 Trinidad till andra!
Je recommande fortement cette agence avec une forte dimension digitale (clé récupéré dans un coffre, paiements effectués sur internet). Goran est très accessible sur Whatsapp également. L'appartement était conforme à la description. Je recommande fortement.
Vi har bott i 4 olika lägenheter i Yamasol huset, 1 gång Susanna och 3 gånger 61 Las palmeras och vi har varit så nöjda med alla boenden. Och värdparet Göran & Grus är så underbara killar. Tack för dessa tre veckor vi hade i Juli 2022. Kramar från Carina & Ninni.
Mkt. Nöjda. Kodlås hade varit bra. När vi kom gick vi av på Los Boliches och det var en bit att hämta nyckeln. // Erik
Mycket nöjda är vi och ni var jättetrevligts mot oss när vi kom och vi fick komma till redan när vi kom kl 11.30. Tack än en gång. Hälsningar Jessica med familj.
Perfekt beliggenhet, nydelig utsikt, pent og praktisk innredet!
Första gången i Fuengirola! Toppen tyckte familjen/ kram Martina!!
Stormtrivdes! Ett fantastiskt fint boende centralt och nära havet! Vi kände trygghet och service på hög nivå, handyman som dök upp när vi behövde honom och värdparet super! TACK vi kommer gärna tillbaka!
Så himla fint bemötande av Grus och Göran. Båda två väldigt trevliga och angelägna om min trivsel i lägenheten och Fuengirola i övrigt. Lägenheten var fullt utrustad, och då menar jag verkligen det. Här fanns allt man kan tänka sig att behöva i ett boende med kök. Det enda jag saknade var en karta över området, eftersom jag aldrig varit i området tidigare.
Fantastiskt bemötande av Göran och Grus. Ett trevligare värdpar får man leta efter :)
Vi är mycket nöjda. Har också observert att ni tar hänsyn till åtgärder vi påpekat i tidigare enkät. Bra jobbat killar. Vi ses snart igen, då hyr vi nr 15 som också har dush.
Hej! Tack själva! Tack för att t ni snabbt ordnade en ny kyl/frys till oss. Hade tänkt komma in och säga tack men hann inte när ni hade öppet. Kommer tillbaka. Skönt att kunna välja vilken våning vi kan bo på då vi älskar kvälls solen🤗 Hade gärna stannat kvar…. Men vi kommer snart tillbaka Hälsningar
God Jul och Gott Nytt År Hej och hjärtligt tack för våra 4 fina veckor på Yamasol och er personliga service. Vi hoppas kunna återkomma till hösten Vänliga hälsningar
Ni hade ett mycket trevligt och proffsigt bemötande och lägenheten var ren snygg och dessutom utrustad med sköna sängar. Ett stort plus, som man sällan stöter på var att det till och med fanns ett skohorn! Det uppskattades! Tråkigt för oss var att min man inte var fullt frisk, men det kan ju inte ni lastas för. På det stora hela hade vi en riktigt solig och bekväm semester, tack för oss Annika och Olle
Tack för denna fantastiska månad som bjudit sol värme och bad varje dag. Lgh Niza efter strandpromenaden fräs lgh. med en fantastisk utsikt över strandpromenaden och medelhavet. Göran o Grus bemötande är lika glatt o uppmuntrande varje gång vi besöker Fuengirola vi återkommer så klart
Hej Göran och Grus! Vill tacka er för de fina lägenheter som ni förmedlar till oss Fuengirola-fans!
Återigen några underbara veckor på Yamasol. Göran och Grus g har alltid ett bemötande och service i toppklass ! Ser fram emot vårt nästa besök i maj nästa år. Hjärtliga hälsningar Ulf och Elisabeth
